16 czerwca, 2015

Najlepsze polskie ciasto

Trudno sobie wyobrazić jakiekolwiek święta bez aromatycznych i smakowitych wypieków. Pyszne makowce i pierniki na Święta Bożego Narodzenia czy też wspaniałe baby, serniki i keksy na Wielkanoc. Trudno uznać, które z nich to najlepsze polskie ciasto, bo jednak gusta ludzie mają różne.


Dla niektórych absolutnym numerem jeden będzie sernik i to przyrządzany według rozmaitych przepisów. Inni dadzą się pokroić za jeden kęs piernika. Swoich zwolenników mają także babki lub keksy. A przecież i szarlotka bywa uważana za najlepsze polskie ciasto. Wynika z tego, że zwycięzcą w takim rankingu ciast może być praktycznie każde z wyżej wymienionych.

Pewnie różnice mogą też wynikać z tego, skąd pochodzi dana osoba. Trzeba pamiętać, że regionalny przepis na ciasto bardzo często zawiera elementy odmienne, wyróżniające dany rejon naszego kraju na tle innych. W każdym razie, nasze ciasta są niezwykle pyszne, co jednogłośnie potwierdzają obcokrajowcy przyjeżdżający do Polski i zajadający się ze smakiem makowcami, sernikami i szarlotkami.

Pamiętaj jednak o odpowiedniej diecie http://dietetyk-nadiecie.blogspot.com/2015/07/dieta-wedug-kolorow.html i nie zjadaj całego ciasta sam :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz