10 czerwca, 2015

Polski deser - słodko i smacznie

Polski deser z truskawkami
Polska słynie deserami. Może nie jest w tej dziedzinie najlepsza, nie jest wiodąca, jednak deserów nie musimy się wstydzić. Dobry deser, który jest dla Polski bardzo specyficzny, to na przykład szarlotka. Oczywiście, wiele osób powie, że to nie jest najlepszy polski deser, ale nie będziemy teraz urządzać na blogu plebiscytu.


Innym, bardzo dobrym poczęstunkiem na słodko jest deser oparty na truskawkach i śmietanie. To raczej sezonowy przysmak, co nie zmienia faktu, że jest bardzo dobry i smaczny. Oczywiście, musi być odpowiednio przyprawiony. Niejeden polski deser zasługuje na pochwałę. Niejeden przepis na deser powinien zrobić ogromną karierę. Jednak, niestety nie promujemy zbyt intensywnie ani swoich pomysłów, ani swoich produktów.

Najlepszy polski deser jednak powinien być dobrze znany na świecie i powinien zbierać laury. Pytanie tylko, który należałoby w ten sposób wylansować? Który ze wszystkich deserów zasłużyłby na na tytuł najlepszego polskiego deseru? Pewnie, gdyby zrobić plebiscyt, to ile osób , tyle też byłoby opinii, bo to bardzo nieobiektywna kwestia, której nie da się jednoznacznie rozsądzić.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz