11 czerwca, 2015

Dobry deser, czyli jaki?

Dobry deser
W wielu polskich domach, po obiedzie, do kawy, podawany jest deser. Jest to jeden z posiłków w ciągu dnia. Desery bywają różne, mają rozmaite formy i przygotowywane są na bazie wielu składników. To na jaki deser się zdecydujemy, zależy od wielu czynników. Dobry deser, to oczywiście taki, jaki chcielibyśmy zaproponować swoim gościom. Nie tylko zaproponować, ale też przygotować i podać.


Co zatem kryje się pod tym tajemniczym określeniem, jakim jest dobry deser? Jest to na pewno deser smaczny. Co dla kogo jest smaczne, to nie jest sprawa jednorodna. Jest to rzecz gustu, ale chcąc częstować swoim deserem innych, warto wiedzieć, jakie smaki preferują goście. Oczywiście, może to być krem, ciasto, czy innego typu deser.

Jednak dobry deser, to nie tylko smaczny. W ocenie wielu dietetyków, dobry deser to przede wszystkim zdrowy deser. Przepis na deser, który łączy w sobie smak i zdrowie na pewno można znaleźć na niejednej stronie w internecie. Zdrowy deser może składać się z owoców, czy innych naturalnych słodkości. Ważne jest również to, by pochłonięte kalorie szybko spalić... wtedy możemy sięgnąć po kolejny kawałek ciasta lub następną gałkę lodów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz