12 czerwca, 2015

Smak polskich deserów

Zdrowy polski deser z miodem
W polskiej kuchni mamy naprawdę wiele bardzo dobrych smaków. Dotyczy to zarówno dań wytrawnych, jak i deserów. Warto zwrócić uwagę na to, że mało jest jednak polskich deserów, które są  popularne na świecie. Jednak gdyby zorganizować plebiscyt na najlepszy polski deser to z pewnością lista propozycji byłaby długa.


Przede wszystkim dlatego, że w zakresie deserów bardzo często odwołujemy się do różnorodnych inspiracji, do różnorodnych tradycji. Typowy polski deser, to na pewno ciasto. Ciasta mają w naszym kraju ogromną tradycję i szerokie nawiązania, dlatego może też cieszą się tak wielkim zainteresowaniem. Oczywiście, dobry deser, dla każdego będzie oznaczał coś zupełnie innego.

Warto wziąć pod uwagę, że współcześnie dobry deser to na pewno zdrowy deser. Całe szczęście, jedno i drugie się nie wyklucza. To, że deser jest smaczny i słodki, nie znaczy, że tenże deser nie może być także zdrowy. Warto znaleźć sobie taki właśnie przepis na deser, który połączy obydwa elementy - zbierze je w jedną całość i stworzy z nich naprawdę popisowe danie, którym będziemy się cieszyć i delektować. Każdemu z nas z pewnością będzie bardzo miło spędzić czas przy pysznym i jednocześnie zdrowym poczęstunku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz